Ľudia

JURAJ DRAXLER, vedúci CVP

V rokoch 2014-16 bol ministrom školstva, vedy, výskumu a športu SR. Absolvoval strednú školu Colston's School v anglickom Bristole. Neskôr Jacobs Uni, vysoko výberovú vysokú školu v nemeckých Brémach a University of York v Spojenom kráľovstve, ako štipendista britskej vlády.

Pracoval v štátnom strojárskom holdingu DMD, neskôr bol redaktorom agentúry Reuters. V Bruseli pôsobil ako výskumný pracovník v prestížnom Centre for European Policy Studies (CEPS), odkiaľ sa presunul do Prahy. Tam pôsobil ako vysokoškolský pedagóg až do návratu na Slovensko, do pozície štátneho tajomník a neskôr ministra.

 

PETER KRAJČÍROVIČ

Donedávna riaditeľ Úradu na ochranu ústavných činiteľov. Venuje sa problematike verejnej bezpečnosti, riadenia bezpečnostných zložiek, aj špecifickým témam (problematika záloh pre bezpečnostné zložky).

 

JURAJ KRÍŽ

Dlhoročný miestny poslanec v bratislavskej Petržalke a súkromný podnikateľ. Okrem základných tém, ktorými sú fungovanie samosprávy a podpora malých a stredných podnikov sa venuje problematika územného plánovania, výstavby a bývania. 

 

MÁRIUS HRIČOVSKÝ

V 90. rokoch pôsobil v diplomacii a neskôr v straníckej politike. Neskôr bola poradcom ministra hospodárstva. Po práci vo verejnom sektore prešiel do súkromnej sféry, kde bol členom manažmentu viacerých subjektov v oblasti energetiky a telekomunikácií. Zaujíma sa najmä o problematiku corporate governance subjektov vo verejnom vlastníctve a o energetickú politiku.

 

Centrum spolupracuje s poprednými medzinárodnými odborníkmi. Našu dôchodkovú konferenciu navštivili špičkoví svetoví ekonómovia pre oblasť verejných financií Martin Weale, Elsa Fornero, Nicholas Barr, Jacek Rostowski. 

Na témach školskej politiky sú našimi partnermi poprední odborníci spolupracujúci najmä s londýnskym Institute of Education - svetovou špičkou pre výskum školských politík.